Oculus Quest wprowadza multitasking

Gogle do wirtualnej rzeczywistości zupełnie jak smartfony i systemy operacyjne, co jakiś czas dostają nowe aktualizacje. Tym razem do użytkowników Oculus Quest 2 trafiła opcja multitaskingu, która wprowadza więcej możliwości dla Infinite Office, a także lepszą integrację aplikacji mobilnych na Androida.

Jak włączyć i używać nowej funkcji?

Część z was zapewne już może korzystać z multitaskingu, lecz po prostu o tym nie wie. By opcja stała się dostępna należy udać się do zakładki z funkcjami eksperymentalnymi. Tam powinniśmy już bez problemu znaleźć interesującą nas opcję.

Aktywowanie jej sprawi, że będziemy mogli przeciągać aplikacje z paska zadań i używać ich z maksymalnie dwoma innymi sąsiadującymi aplikacjami lub oknami przeglądarki. Będzie to zatem bardzo wygodna opcja, która poniekąd może przypominać działanie na trzech monitorach jednocześnie.

Poprawa wydajności dla aplikacji z Androida

Oficjalnie nie możemy jeszcze korzystać z mobilnych aplikacji na Androida. Jednak dla chcącego nic trudnego, jak to mawiają, a użytkownicy mogą pobierać pakiety APK i instalować je za pomocą SideQuest. To rozwiązanie ma jednak wiele wad i problemów, a opcja multitaskingu sprawi, że uruchamianie tego typu aplikacji będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Multitasking jest bez dwóch zdań dużym krokiem w kwestii oficjalnego dodania aplikacji mobilnych z Androida do Oculus Quest 2. Być może takie zmiany nastąpią już w kolejnych aktualizacjach. Cieszy również fakt, że producent wciąż stara się ulepszać swój sprzęt i oddawać w ręce użytkowników więcej ciekawych opcji.

Nie ma co czekać na Oculus Quest 3

Aktualnie nic nie wskazuje na to, by nowa wersja gogli do VR miała zostać zaprezentowana w tym lub kolejnym roku kalendarzowym. Stąd też, jeśli jeszcze nie jesteśmy zdecydowani na zakup bieżącej wersji, to powinniśmy to bezzwłocznie zrobić. Oculus Quest 2 jest aktualnie jednym z najlepszych zestawów VR na rynku, a działanie producenta oraz długi okres wsparcia sprawiają, że szybko nikt ich na rynku nie przegoni.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *