Kolejne przecieki na temat gogli PlayStation VR 2

Obecnie żadna premiera sprzętu od największych firm na świecie nie może odbyć się bez wcześniejszych plotek i przecieków. Nie inaczej jest oczywiście z nowymi goglami od Sony, na których temat z miesiąca na miesiąc wiemy coraz więcej.

Zmiana na kontrolerach

Kontrolery do gogli PlayStation VR 2 mają posiadać specjalne czujniki, które będą przesyłać oprogramowaniu informacje o tym, czy trzymamy palce na sensorach, a jeśli nie, to jak daleko nasze palce od nich są. Pozwoli to implementować w grach wiele nowych, ciekawych funkcji. Dodatkowo może to być dobry sposób do nauki gry na jakimś instrumencie. Takie śledzenie pozycji naszych palców zapewne się przyda, chociażby podczas ćwiczenia chwytów na gitarę lub ukulele.

Same gogle również zostaną przeprojektowane

PlayStation VR 2 będą różniły się wyglądem od swojego poprzednika, lecz zmianie ulegnie również obraz. Będzie miał on większe pole widzenia, które ma zwiększyć się o 10 stopni. Z pewnością nie jest to jakaś zatrważająca zmiana, lecz jest ona na plus, stąd też nie powinniśmy narzekać.

Jeśli chodzi natomiast o nowe gry, to te powinny być produkowane w sposób hybrydowy. Oznacza to mniej więcej tyle, że będą one obsługiwać dwa tryby – klasyczny, „płaski”, oraz opcjonalny VR. Tego typu działanie mogliśmy już dostrzec w ostatnim HITMANIE oraz poprzedniej odsłonie Resident Evil.

Kiedy premiera?

Do tych przecieków trzeba podchodzić z dystansem, gdyż nigdy nie wiadomo, na ile są one prawdziwe. Historia jednak już nie raz pokazała, że większość z tego typu przedpremierowych plotek okazuje się prawdą. Aktualnie nie znamy daty premiery nowych gogli VR od Sony, ani nawet jakichkolwiek większych informacji o nich. Stąd też premiery sprzętu powinniśmy upatrywać w kolejnym roku kalendarzowym.

Już teraz jednak możemy zaopatrzyć się w konsolę PlayStation 5, która będzie obsługiwać gogle od Sony i wszystkie tytuły na nie. Dzięki temu ograniczymy jednorazowe koszty, które mogą mocno nas zaboleć w dniu premiery.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *