Brink Traveler, czyli jak zostać podróżnikiem nie wychodząc z domu

Marzysz o podróżach w nieznane, dziewicze zakątki na Ziemi? Masz duszę podróżnika, ale zwyczajnie nie masz środków by pozwolić sobie na takie przyjemności? Być może jest dla Ciebie rozwiązanie! Jakiś czas temu swoją premierę miał Brink Traveler, czyli tytuł, który może przenieść Cię w najdalsze i najpiękniejsze miejsca na naszej planecie.

O grze

Wielkie wodospady, majestatyczne góry czy pustynie obfitujące w przedziwne formacje skalne. To wszystko oferuje nam gra studia BRINK XR, w której postawiono na niespotykany dotąd realizm i szczegółowe odwzorowanie rzeczywiście istniejących już obiektów i terenów. Gra zawdzięcza swoje wdzięki fotogrametrii, czyli dziedzinie, która zajmuje się odtwarzaniem kształtów, ukształtowania powierzchni czy rozmiarów na podstawie zdjęć. Wykorzystano również technologię LIDAR, która charakteryzuje się wykonywaniem pomiarów poprzez oświetlanie obiektów wiązkami lasera co pozwala na bardzo precyzyjny pomiar odległości. Zaawansowane oprogramowanie pozwala taki materiał przetworzyć i stworzyć nie tylko wierne modele tychże obiektów, ale i odpowiednio nałożoną teksturę, dzięki czemu możemy uzyskać niesamowicie wierne rzeczywistości kopie wszystkiego co nas otacza.

W grze doświadczymy nie tylko statycznych krajobrazów, ale i dynamicznych wodospadów, ptaków towarzyszących nam w wędrówce, klimatycznych efektów dźwiękowych. Widzisz wielką górę i chciałbyś się nieco więcej o niej dowiedzieć? Proszę bardzo! W grze natkniesz się na wiele ciekawych obiektów, o których możesz poczytać, ponieważ twórcy dodali również system ciekawostek.

Czy to gra dla każdego?

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, należy zastanowić się nad tym co tak naprawdę cenimy w podróżach. Idąc w góry nie nastawiamy się na to, że będziemy musieli ściąć 10 drzew, rozpalić ogień, upolować dzika by nie umrzeć z głodu. Dla wielu z nas wyjazdy na odludzie mają głównie cel krajobrazowy. I to w takie osoby celuje ta gra. Nie doświadczymy w niej rozbudowanego craftingu, czy drzewka umiejętności przydatnych do przetrwania w dziczy. Jest to gra skupiona na krajobrazie, więc jeśli liczysz na dawkę adrenaliny, to tytuł ten może Cię zawieść. Jednak, jeśli uwielbiasz momenty wyciszenia i napawania się pięknymi widokami to będzie to dla Ciebie perfekcyjny wybór.

Tytuł dostępny jest już na platformie SteamVR, Oculus Rift oraz Oculus Quest ale również możemy w niego zagrać na urządzeniach mobilnych z iOS-em lub Androidem.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *