Narzędzie pozwalające… pracować w VR?

Jak wyobrażacie sobie biura w dużych korporacjach? Zapewne w myślach macie ogromną ilość stolików z monitorem, klawiaturą i myszką. Do tego duży pokój z masą osób i powszechnie panującymi stuknięciami w klawiaturę, kliknięciami myszki i odgłosami krzeseł lub komputerów. Teraz wyobraźcie sobie to w technologii wirtualnej rzeczywistości, gdyż właśnie to stworzył Facebook.

Horizon Workrooms

Program może być świetną alternatywą dla stacjonarnych biur, gdyż oferuje prawdziwy ogrom funkcji. Każdy użytkownik będzie miał przed sobą wirtualny pulpit, który będzie w stu procentach odwzorowywać ekran realnego komputera.

Z klawiaturą jest już jednak mały problem. Aktualnie Horizon Workrooms obsługuje śledzenie tylko kilku takich urządzeń w technologii VR. Możemy jednak wyciąć część wirtualnego biurka przed nami i uzyskać obraz z rzeczywistości. Co prawda nie jest on idealny, lecz ułatwi ułożenie rąk na klawiaturze. Facebook jednak informuje, że wraz z czasem będzie dodawane coraz więcej klawiatur do wirtualnej rzeczywistości.

Integracja z osobami bez dostępu do VR

Facebook zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma w domu sprzęt do obsługi wirtualnej rzeczywistości. Z tego też powodu użytkownicy spoza VR mogą zostać zaproszeni do współpracy za pośrednictwem czatu wideo. Będzie to niezwykle przydatna opcja we wszelkiego rodzaju konferencjach i spotkaniach, którym firma również bliżej się przyjrzała i opracowała dla nich szereg ciekawych rozwiązań.

Spotkania w większym gronie

Poza standardowym siedzeniem przy biurku, użytkownicy mogą zostać również zaproszeni do konferencji, na których każdy będzie siedział zwrócony w kierunku jednej mówiącej osoby. Układów i aranżacji jest sporo, tak, by znaleźć coś odpowiedniego dla wszystkich typów spotkań.

Dodatkowo każdy będzie mógł odejść od stolika i stanąć naprzeciwko reszty, w celu zaprezentowania swojej pracy lub wyrażeniu poglądów. Dostępna jest również tablica, po której można do woli pisać, by w łatwiejszy sposób przedstawić wykresy, statystyki lub projekty.

Facebook zadbał zatem o wszystko, by wirtualne biuro jak najmocniej przypominało to prawdziwe. Czy firmy zdecydują się przejść na Horizon Workrooms? Być może, a to za sprawą ogromnej ilości funkcji, które on oferuje.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *