Superhot zalany negatywnymi ocenami

Wersja na gogle wirtualnej rzeczywistości gry Superhot została zalana negatywnymi recenzjami. Powodem takich działań graczy jest usunięcie z produkcji scen zawierających autoagresje.

Czym jest Superhot?

Produkcja ta jest zupełnie innym, niespotykanym wcześniej podejściem do strzelanek. Wszystko to za sprawą jednej interesującej mechaniki, która sprawia, że czas upływa w grze jedynie w momencie, w którym gracz wykonuje ruch. Stanie w miejscu pozwala zatem przemyśleć każdą decyzję i dostosować swoją strategię do poziomu. Ta musi być bardzo dobrze opracowana, gdyż jeden trafiony strzał od przeciwników kończy nasz żywo i zmusza do ponownego przejścia danego etapu.

W grze mamy również mocno ograniczoną amunicję, przez co nasze strzały muszą być niezwykle celne. Możemy również walczyć wręcz, dzięki czemu oszczędzimy magazynek na bardziej gorące momenty. Produkcja jest dostępna zarówno na komputery stacjonarne, jak i gogle VR. Warto również wspomnieć, ze gra została opracowana przez polskie studio Superhot Team.

O co ten cały szum?

Do tej pory gra w okresie nauki podstawowych mechanik prosiła o pokazanie swojego oddania. W tym celu mieliśmy strzelić sobie w głowę, a w innym etapie musieliśmy wykonać skok z bardzo dużej wysokości. Po aktualizacji wystarczy już jedynie dotknąć czarnej piramidki.

Twórcy jednocześnie przyznali, że tego typu funkcja powinna być dostępna od zawsze i jest im niezmiernie przykro, że dopiero po tak długim czasie znalazła się ona w ich produkcji. Gracze jednak nie pozostawili na polskim studiu suchej nitki.

Ogromne niezadowolenie

Na wszystkich platformach z grami, sklepach internetowych oraz forach wylała się potężna fala niezadowolenia społeczności, która pokarała grę negatywnymi recenzjami i opiniami. Każdy jest zniesmaczony i dotknięty faktem, że twórcy cenzurują własną grę. Cel takowego działania jest prosty i zrozumiały, co jednak nie zmienia faktu, że to właśnie przez takie „mocne” podejście, wiele osób polubiło Superhot i zdecydowało się go kupić. Całą sytuację świetnie obrazuje jedna krótka, lecz wymowna opinia:

„Usuwanie scen po zakupie – to jest niedopuszczalne”.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *