Ustawodawcy z Minnesoty rozważają jak bardzo podobne do automatów do gier są gry typu e-pull tabs

Ostra debata wywiązała się w stanie Minnesota na temat przyszłości elektronicznych biletów hazardowych typu pull-tab. Jest to elektroniczna wersja szeroko znanych w Minnesocie papierowych biletów z wielowarstwowymi zakładkami lub gier o takiej samej nazwie. Pod każdą zakładką kryje się pewien symbol.

Elektroniczne gry typu pull tabs cieszą się ogromną popularnością w Minnesocie i z roku na roku przynoszą dochody warte setki milionów dolarów. Niemniej jednak w przyszłości na gry typu pull tabs mogą zostać nałożone nowe ograniczenia.

Ustawodawcy naciskają to nałożenie ściślejszych reguł na gry danego typu, bo ostatnimi czasy coraz bardziej zaczęły one przypominać automaty do gier i wszelkiego rodzaju sloty oraz gry jackpot. Zmiana prawa z 2012 roku pozwoliła na zalegalizowanie elektronicznych gier pull tabs w przypadku kiedy nie są one podobne do automatów do gier, które widzimy w kasynach.

Od początku były one źródłem finansowania U.S. Bank Stadium. Różne organizacje charytatywne i grupy sportowe również otrzymywały korzyści finansowe z danych gier elektronicznych. Lokalne władze Minnesoty uważają jednak, że gry pull tabs są za bardzo podobne do automatów gier, co jest oczywiście naruszeniem prawa z 2012 roku.

Debata na ten temat została wywołana przez przedstawiciela stanu Minnesota Zacka Stephensona w Kongresie Stanu. Stephenson wystąpił z propozycją projektu, aby zabronić pewne formy rozrywki pull tabs, a mianowicie gry, które przypominają sloty.

Stephenson powiedział, że cały projekt ustawy powinien uregulować problem elektronicznych pull tabs gier. “Nie chodzi o granie, o bary czy organizacje charytatywne, ale o dotrzymanie słowa i zaufanie,” – Stephenson twierdzi. Jeśli nowa ustawa zostanie przyjęta, będzie to oznaczało, że obecne elektroniczne gry z zakładkami pull-tabs staną się nielegalne.

Organizacje charytatywne i bary ucierpią na tym najbardziej

Szacuje się, że potencjalny przychód organizacji charytatywnych, barów, restauracji i klubów sportowych z gier typu pull tabs jest ogromny. Przewiduje się, że w momencie przyjęcia proponowanej ustawy bary mogłyby stracić nawet 37 milionów dolarów rocznie.

Nic dziwnego, w końcu nowe elektroniczne gry pull tabs są bardzo atrakcyjne dla graczy, oferują wiele możliwości i dodatkowych ekranów gry. Znacznie się różnią od papierowych wersji. Taka możliwość wyboru czyni je znacznie bardziej dochodowymi dla restauracji, barów i organizacji charytatywnych.

Organizacje dobroczynne, które oferują gry pull tabs, otrzymują część dochodów z oferowanych usług. Elektroniczne pull tabs gry wzmacniają organizacje charytatywne. Roczny przychód z gier tego typu dla organizacji charytatywnych stanowi około 69 milionów dolarów.

Współpracujący z policją i zajmujący się poszukiwaniem ludzi, zastępca komendanta Ross Butterfield powiedział, że wielu zaginionych to po prostu ludzie chorzy na Alzheimera, demencja i autyzm. Do poszukiwania takich ludzi często korzysta się z pomocy wolontariuszy, finansowanych przez organizacje charytatywne.

Dane organizacje z kolei otrzymują fundusze, które pochodzą z gier charytatywnych typu pull tabs. Dla Butterfielda dana zmiana prawna oznaczałaby, że fundacje straciłyby konkretne źródło dochodu i wtedy wolontariusze sami będą musieli za siebie płacić.

Nowa ustawa nie ma na celu jednak zabronić gier typu pull tabs, a wprowadzić konkretne regulacje co do ich funkcjonowania. Zgodnie z ustawą, elektroniczne gry pull tabs mogą wyświetlać symbole związane z papierowymi zakładkami tego typu. Nie powinny jednak oferować gier dodatkowych i kontynuacji gier. Nie powinny także wyświetlać i proponować żadnej innej formy gry hazardowej, loterie, sloty, itp.

Przedstawiciel Keith Franke należy do grona tych, którzy obawiają się nowych zmian i ch wpływu na funkcjonowanie organizacji charytatywnych, barów i restauracji. W swoich wypowiedziach Franke powołuje się na listy wysłane przez Allied Charities of Minnesota i Hospitality Minnesota. Obie organizacje oczywiście występują przeciwko ustawie, szczególnie w erze post-covidowej.

Ustawa ma szansę wejść w życie już we wrześniu 2022 roku. Gdyby tak się stało, firmy zajmujące się oprogramowaniem do gier będa potrzebowały sporo czasu aby przerobić elektroniczne gier typu pull tabs tak, żeby znów były uważane za legalne.

 

 

 


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *