Poznaliśmy gry, które jeszcze w 2021 roku pojawią się na Oculus Quest 2

Gogle Oculus podbiły serca graczy już od dnia premiery, głównie ze względu na ulepszenia względem poprzednika oraz niezbyt wygórowaną cenę. Zestaw VR od Facebooka ma się całkiem nieźle, a od czasu premiery uzyskał już kilka znaczących aktualizacji. Przyszedł jednak czas na to, by poznać konkrety dotyczące produkcji, w jakie gracze będą mogli się zgłębić jeszcze w tym roku. Jest ich całkiem sporo, a różnorodne gatunki powinny zapewnić zabawę każdemu użytkownikowi.

Oculus Quest 2 – co, gdzie, za ile?

Oficjalna premiera gogli od Facebooka odbyła się 13 października 2020 roku, a więc całkiem niedawno. 22 kraje zostały wysłane na pierwszy front dystrybucji i to właśnie w nich bezproblemowo można było zakupić urządzenie. Zakup Quest 2 dla przeciętnego Polaka nie powinien być specjalnym obciążeniem – wersję 64 GB można bowiem kupić za mniej niż dwa tysiące złotych, a rozszerzenie pamięci do poziomi 256 GB to już wydatek około 2700 zł.

Wraz z samymi goglami Oculus Quest 2, w zestawie znajdują się również ulepszone kontrolery Oculus Touch, ładowarka z przewodem, baterie AA oraz wkładka dystansująca. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by całość ubogacić jeszcze walizką, paskiem Elite, Oculus Linkiem czy zestawem dopasowującym. Wszystkie te akcesoria są jednak dość drogie.

Jakie gry na Quest 2 wyjdą tego lata?

Sezon wakacyjny to czas, kiedy gracze znajdą najwięcej czasu dla rozrywki w wirtualnym świecie. Urlopy, przerwy od szkoły czy uczelni znacząco wpływają na ruch w sieci oraz liczbę użytkowników takich platform jak Steam, a więc i wydawcy starają się przygotować na ten czas coś specjalnego. Również i producenci gier na VR nie patrzą biernie na rynek i zapowiadają, że będzie się działo!

Larcenauts – strzelanka studia Impulse Gear przypominać może takie produkcje jak Valorant, Overwatch czy Apex Legends. Dynamiczna i pełna kolorów rozgrywka wyciśnie siódme poty z graczy, którzy zagrają nie tylko na Quest 2, ale również innych platformach – Rifcie oraz SteamVR.

After the Fall – kolejna strzelanka, tym razem osadzona w brutalnym, postapokaliptycznym świecie. Vertigo Games chce dostarczyć graczom sporo emocji, jednak premiera gry cały czas jest przesuwana. Mamy jednak nadzieję, że tym razem data „lato 2021” okaże się tą ostatnią. After the Fall to przede wszystkim tryb współpracy oraz multiplatformowość – gracze mogą uruchomić produkcję zarówno na Quest 2 jak i PSVR.

Captain ToonHead – w te wakacje użytkownikom VR na pewno nie zabraknie emocji. Produkowana przez Teravision Games produkcja to pierwszoosobowy tower defense, okraszony niezwykłą oprawą wizualną. Komiksowy styl przywodzi na myśl serię Borderlands, a porównanie jeszcze bardziej potęguje obecny w Captain ToonHead klimat.

Co jeszcze czeka na posiadaczy Quest 2 w tym roku?

 Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge Part II – tytuł nader imponujący jeśli chodzi o długość. Czy tak samo będzie z jakością? Druga część opowieści ze świata Star Wars ma wylądować w tym roku na Oculus Quest 2, przynosząc ze sobą zupełnie nowe wrażenia.

Ilysia – gra wywodząca się z Kickstartera. Spory sukces na tej platformie pozwolił na wydanie gry w kilku wariantach – zarówno na PC wraz VR, jak i PSVR. Cross-play MMORPG zostanie oddany w ręce graczy tego roku, a zabawa rodem z WoWa lub Metina 2 powinna trwać godzinami. Na użytkowników czekają bowiem liczne bestie, bossy oraz Strażnicy i Tytani, którym trzeba będzie stawić czoła.

Wanderer – mroczny przedstawiciel gier przygodowych, utworzony dzięki połączonym siłom Oddboy oraz M Theory. Twórcy czerpali inspirację takimi dziełami jak Quantum Leap oraz Dark, umożliwiając podróż w czasie, w celu ratowania znanej nam cywilizacji. Gra ma pojawić się na wszystkich headsetach VR, w tym oczywiście na Oculus Quest 2.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *