Najlepsza gra wędkarska doczeka się nowej odsłony – również na VR

Symulatory to jedna z tych kategorii gier, po które często sięga się z ironicznym uśmiechem. Często są to bowiem produkcje niedopracowane, ze słabą oprawą audiowizualną czy fizyką rodem z ubiegłego wieku. Są jednak serie, które mocno przełamują ten obraz i niewątpliwie należy do nich Ultimate Fishing Simulator. Polska produkcja podbiła serca wirtualnych wędkarzy, a niedawno dowiedzieliśmy się nowych szczegółów o kontynuacji.

Kontynuacja świetnie przyjętego symulatora w drugiej połowie 2021 roku

Początkowo, Ultimate Fishing Simulator wydane zostało na platformę PC. Produkcja ma na karku już trzy lata, a w trakcie swojego rozwoju doczekała się portów na konsole oraz, oczywiście, na VR. Aktualnie jest to najlepszy symulator w swojej kategorii według ocen na platformie Steam – 88% pozytywów robi wrażenie. Na Metascore również jest nie najgorzej 70/100 punktów to przyjemna liczba. Wersja na PC sprzedała się przez trzy lata w nakładzie nieco ponad 200 tysięcy.

Ultimate Fishing Simulator 2 wydane zostanie w koncepcji early access. Oznacza to, że gra dostępna będzie w stosunkowo wczesnej fazie produkcji, a wraz z biegiem kolejnych miesięcy (wydanie oficjalnej, pełnoprawnej gry przewidziane jest po około pół roku), znaczące aktualizacje wprowadzą stuprocentowo wykonany produkt. Twórcy zapowiadają wiele innowacji, a te czekają już na samym starcie – gra będzie bowiem dostępna zarówno na konsole nowej, jak i starej generacji, PC, Nintendo Switch oraz VR. Znacząco poszerzona lista kompatybilnych urządzeń może wywindować sprzedaż jeszcze bardziej!

Już teraz na Steam można pobrać darmowe demo nowej produkcji studia MasterCode. Do dyspozycji graczy oddane zostało jedno z amerykańskich łowisk rzecznych, umieszczone w Jackson National Park. Oczywiście jest to tylko przedsmak pełnej wersji gry, a sama próbka oferuje jedynie ułamek zawartości przewidzianej na premierową edycję Ultimate Fishing Simulator 2.

Ultimate Fishing Simulator 2 z długą listą innowacji względem poprzednika

Duży sukces pierwszej części cyklu nie zawsze oznacza automatyczne powodzenie kolejnych odsłon. Doskonale wiedzą to pracownicy MasterCode, którzy ostro zabrali się do pracy, by dać graczom jeszcze lepszy produkt. Po trzech latach od premiery pierwszej części, znamy już niemal wszystkie nowinki, oferowane przez Ultimate Fishing Simulator 2. Produkcja już na samym starcie zaskakuje, bowiem wśród długiej listy obsługiwanych platform, od dnia premiery pojawią się konsole oraz zestawy VR. Te ostatnie mogą naprawdę mocno pobudzić wyobraźnię graczy, którzy być może specjalnie dla tego tytułu postanowią zaopatrzyć się w zestaw wirtualnej rzeczywistości.

Poza zdecydowanym powiększeniem wsparcia dla konsol, twórcy zapewniają o długiej liście nowych oraz usprawnionych mechanik. Jak mówi COO Ultimate Games, celem gry jest wyznaczenie nowych standardów właśnie poprzez wprowadzone innowacje. Ultimate Fishing Simulator 2 nie będzie jedynie odświeżoną wersją pierwowzoru, a niemal nową grą! Znacznej poprawie ulegnie oprawa audiowizualna, fizyka wody czy SI zwierząt.

Odświeżenia doczekają się również tryby obserwacji otoczenia. W Ultimate Fishing Simulator 2 znalazło się bowiem miejsce dla trybu trzecioosobowego, a także zupełnie nowej wersji podwodnej kamery ze zbliżeniami na haczyk czy poławiane ryby.

Realistyczność całej produkcji zapewniona ma być poprzez ulepszone SI ryb oraz system ich zachowania, oparty o pory dnia, roku czy żerowania. Zwierzęta konkretnych gatunków będą od teraz zachowywać się zupełnie inaczej w zależności od okresu, w jakim wirtualny wędkarz odwiedzi łowisko.

Co szczególnie ważne dla popularności gry, ma ona oferować nie tylko tryb dla osób, które doskonale odnajdują się w wędkarskim świecie, ale również dla graczy, którzy jak dotąd nie mieli żadnego doświadczenia z popularnym w Polsce polowaniem na ryby. Uproszczone mechaniki oraz samouczki pozwolą użytkownikom o wszystkich stopniach zaawansowania na wsiąknięcie w świat dzikiej przyrody i relaks przy wirtualnym łowisku. Wersja na VR dodatkowo mocno zwiększy immersję całego wydarzenia, tworząc z Ultimate Fishing Simulator 2 potężne narzędzie do zabawy, a być może nawet zmagań na polu esportowym.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *