Zbuduj swój własny zestaw VR za mniej niż 80 dolarów

Kiedy Jeri Ellsworth i jej zespół rozpoczęli kampanię na Kickstarterze dla swoich okularów rzeczywistości rozszerzonej Tilt Five, zwróciła ona uwagę entuzjasty technologii Arnaud Atchimon. Atchimonowi spodobał się pomysł, w jaki sposób najnowocześniejszy sprzęt, taki jak okulary Tilt Five i AR, może być dużym przełomem w grach stołowych i zdalnej socjalizacji. Jednak to, co mu się nie podobało, to drogi i trudny do kupienia sprzęt.

Jego rozwiązaniem był cheApR, zestaw AR typu open source zbudowany z części drukowanych w 3D i elektroniki leżącej w jego laboratorium. Atchimon, który jest obeznany z technologią, ale nie ma doświadczenia w inżynierii ani elektronice, przeprowadził wiele badań, aby ożywić swoje zastrzeżone urządzenie AR.

Aby zainspirować się, Atchimon zwrócił się do twórcy Lovyan03, którego projekt ScreenshotSender był „oszałamiający i wywoływał niedowierzanie”, według Atchimona. Użył tego projektu jako przewodnika, aby pomóc mu w opracowaniu zestawu CheApR. Według Atchimona rozwój jego zestawu AR typu open source nie byłby możliwy, gdyby nie wiedza i wskazówki Lovyan03. Więcej prac Lovyan03 możesz poznać na jego stronie Github.

Atchimon rozbił swój projekt na kilka kroków; niektóre proste, inne nieco bardziej złożone w zależności od Twojej wiedzy na temat druku 3D i montażu. Sekret polega na tym, aby nie spieszyć się i cieszyć się procesem.

Atchimon użył drukarki 3D do wydrukowania części (które opublikował na swojej stronie na Githubie, gdzie możecie je zanleźć), zapasowej elektroniki, którą miał w domu, oraz części, które kupił online.

Kiedy wszystko zostało zrobione, cała urządzenie powinno kosztować cię nie więcej niż80 USD.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *