Zbuduj swój własny zestaw VR za mniej niż 80 dolarów

Kiedy Jeri Ellsworth i jej zespół rozpoczęli kampanię na Kickstarterze dla swoich okularów rzeczywistości rozszerzonej Tilt Five, zwróciła ona uwagę entuzjasty technologii Arnaud Atchimon. Atchimonowi spodobał się pomysł, w jaki sposób najnowocześniejszy sprzęt, taki jak okulary Tilt Five i AR, może być dużym przełomem w grach stołowych i zdalnej socjalizacji. Jednak to, co mu się nie podobało, to drogi i trudny do kupienia sprzęt.

Jego rozwiązaniem był cheApR, zestaw AR typu open source zbudowany z części drukowanych w 3D i elektroniki leżącej w jego laboratorium. Atchimon, który jest obeznany z technologią, ale nie ma doświadczenia w inżynierii ani elektronice, przeprowadził wiele badań, aby ożywić swoje zastrzeżone urządzenie AR.

Aby zainspirować się, Atchimon zwrócił się do twórcy Lovyan03, którego projekt ScreenshotSender był „oszałamiający i wywoływał niedowierzanie”, według Atchimona. Użył tego projektu jako przewodnika, aby pomóc mu w opracowaniu zestawu CheApR. Według Atchimona rozwój jego zestawu AR typu open source nie byłby możliwy, gdyby nie wiedza i wskazówki Lovyan03. Więcej prac Lovyan03 możesz poznać na jego stronie Github.

Atchimon rozbił swój projekt na kilka kroków; niektóre proste, inne nieco bardziej złożone w zależności od Twojej wiedzy na temat druku 3D i montażu. Sekret polega na tym, aby nie spieszyć się i cieszyć się procesem.

Atchimon użył drukarki 3D do wydrukowania części (które opublikował na swojej stronie na Githubie, gdzie możecie je zanleźć), zapasowej elektroniki, którą miał w domu, oraz części, które kupił online.

Kiedy wszystko zostało zrobione, cała urządzenie powinno kosztować cię nie więcej niż80 USD.


Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *