Premiera aplikacji Messenger na Oculus Quest

Założeniem Facebooka jest łączenie ludzi, ale te możliwości w wirtualnej rzeczywistości (VR) były przez lata niejednolite. Facebook Spaces był pierwszą właściwą próbą z wbudowaną funkcją Messengera, ale ta aplikacja została zamknięta w 2019 roku, aby zrobić miejsce dla Horizon. Wraz z wprowadzeniem kolejnej aktualizacji oprogramowania Oculus Quest w tym tygodniu Messenger powróci. Dołączony do aktualizacji v25 wraz z App Lab, Messenger będzie dostępny dla tych, którzy zalogowali się do Oculus Quest / Quest 2 za pomocą swojego konta na Facebooku. Całkowicie w rzeczywistości wirtualnej, więc nie ma potrzeby zdejmowania zestawu VR, możesz rozmawiać ze znajomymi w normalny sposób, bez względu na to, jakiego urządzenia używają.

Do czego posłuży aplikacja?

Będziesz mieć możliwość pisania wiadomości w wirtualnej rzeczywistości, korzystania z gotowego narzędzia do rozpoczynania rozmowy lub korzystania z funkcji zamiany głosu na tekst firmy Oculus. Jeśli zdarzy się, że wszyscy będą w rzeczywistości wirtualnej podczas rozmowy w Messengerze, będzie można utworzyć imprezę Oculus, aby wszyscy razem wskoczyli do gry wideo.

Jeśli chodzi o prywatność, Oculus zauważa: „Wybranie komunikowania się ze znajomymi z Facebooka za pomocą komunikatora Oculus nie zmienia istniejących ustawień prywatności Oculus. Nadal możesz wysyłać wiadomości do znajomych z Oculus za pomocą czatów Oculus, używając istniejącej nazwy użytkownika Oculus ”.

Chociaż nie wspomniano o funkcji kont wielu użytkowników omawianej w styczniu, Messenger będzie gotowy na to, kiedy to nastąpi. „Jeśli Twoi znajomi i rodzina chcą pożyczyć zestaw, możesz w dowolnym momencie wylogować się z programu Messenger w ustawieniach programu Messenger, zanim udostępnisz im zestaw. Aby zalogować się ponownie, wybierz swój profil Messengera i ponownie wprowadź hasło ”.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *