Facebook ogłasza wsparcie dla wielu użytkowników, a także dzielenie się grami na Oculus Quest

Właściciele Oculus Quest i Quest 2 w końcu dostają kilka funkcji, o które prosili od czasu ich premiery: obsługę wielu kont i udostępnianie aplikacji. Tak, rodzina i przyjaciele wkrótce będą mogli logować się do tego samego zestawu VR za pośrednictwem wielu kont, co umożliwi dzielenie hełmu z innymi bez udostępniania informacji, takich jak postępy, statystyki i różne inne osobiste dane dotyczące gry. Z drugiej strony udostępnianie aplikacji umożliwia każdemu, kto ma dodatkowe dane logowania, dostęp do każdej gry i aplikacji VR na koncie głównym. Możesz nawet zdobywać osiągnięcia i zapisywać swoje postępy.

Facebook przewiduje, że to posunięcie pomoże promować wzrost popularności VR wśród użytkowników, a także pomoże w eksponowaniu aplikacji dla programistów. Jest to również posunięcie mające pomóc firmie w rozwiązaniu wszelkich problemów związanych z piractwem lub w przyszłości.

Jak będzie wyglądać dzielenie się grami?

Główni właściciele kont będą mogli dodać do trzech kont pomocniczych na zestaw VR. Obsługa wielu kont obejmie najpierw Oculus Quest 2, a później podstawowe zestawy Oculus Quest.

W niedawnym poście na blogu deweloperów Oculus wyjaśnia, że obsługa wielu użytkowników jest wciąż na wczesnym etapie i liczba dodatkowych użytkowników może się zmienić w zależności od opinii zarówno konsumentów, jak i programistów. Spodziewam się, że konsumenci będą w porządku z obsługą dodatkowych kont. W końcu po co kupować 3 zestawy VR, skoro można kupić tylko jeden do udostępnienia? Z drugiej strony programiści mogą mniej akceptując nową funkcję, ponieważ może to ostatecznie doprowadzić do spadku sprzedaży aplikacji.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *