Facebook ogłasza wsparcie dla wielu użytkowników, a także dzielenie się grami na Oculus Quest

Właściciele Oculus Quest i Quest 2 w końcu dostają kilka funkcji, o które prosili od czasu ich premiery: obsługę wielu kont i udostępnianie aplikacji. Tak, rodzina i przyjaciele wkrótce będą mogli logować się do tego samego zestawu VR za pośrednictwem wielu kont, co umożliwi dzielenie hełmu z innymi bez udostępniania informacji, takich jak postępy, statystyki i różne inne osobiste dane dotyczące gry. Z drugiej strony udostępnianie aplikacji umożliwia każdemu, kto ma dodatkowe dane logowania, dostęp do każdej gry i aplikacji VR na koncie głównym. Możesz nawet zdobywać osiągnięcia i zapisywać swoje postępy.

Facebook przewiduje, że to posunięcie pomoże promować wzrost popularności VR wśród użytkowników, a także pomoże w eksponowaniu aplikacji dla programistów. Jest to również posunięcie mające pomóc firmie w rozwiązaniu wszelkich problemów związanych z piractwem lub w przyszłości.

Jak będzie wyglądać dzielenie się grami?

Główni właściciele kont będą mogli dodać do trzech kont pomocniczych na zestaw VR. Obsługa wielu kont obejmie najpierw Oculus Quest 2, a później podstawowe zestawy Oculus Quest.

W niedawnym poście na blogu deweloperów Oculus wyjaśnia, że obsługa wielu użytkowników jest wciąż na wczesnym etapie i liczba dodatkowych użytkowników może się zmienić w zależności od opinii zarówno konsumentów, jak i programistów. Spodziewam się, że konsumenci będą w porządku z obsługą dodatkowych kont. W końcu po co kupować 3 zestawy VR, skoro można kupić tylko jeden do udostępnienia? Z drugiej strony programiści mogą mniej akceptując nową funkcję, ponieważ może to ostatecznie doprowadzić do spadku sprzedaży aplikacji.


Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *