HaptX, wypuszcza nowe haptyczne rękawice do VR

HaptX, firma specjalizująca się w tworzeniu rękawic haptycznych VR dla przedsiębiorstw, wprowadziła na rynek swój najnowszy model DK2, który jest już dostępny w sprzedaży. Mówi się, że nowa wersja ma ulepszony dotyk, sprzężenie zwrotne siły, rozmiar, wygodę i łatwość produkcji.

„Wcześniej HaptX był w stanie pożyczać jednostki testowe swoich rękawic tylko zainteresowanym stronom, ponieważ firma była „poważnie ograniczona pod względem liczby jednostek, które mogliśmy wyprodukować”” – mówi dyrektor generalny Jake Rubin. Wraz z nowo ogłoszonym modelem DK2 firma twierdzi, że usprawniła projekt, co umożliwiło jej wyprodukowanie wystarczającej ilości rękawic, aby rozpocząć ich sprzedaż na rynku.

Co było problemem w masowej produkcji rękawic ?

„[Nasze możliwości produkcyjne były ograniczone] ze względu na połączenie dużej złożoności naszego systemu, liczby nowatorskich komponentów i procesów produkcyjnych oraz naszego ograniczonego doświadczenia produkcyjnego na początku. Nasze wyzwania produkcyjne były jednym z głównych katalizatorów naszej wszechstronnej współpracy z Advanced Input Systems ”, mówi Rubin„ […] byliśmy w stanie radykalnie usprawnić produkcję systemu. To pozwoliło nam w końcu zaspokoić popyt, który wygenerowaliśmy za pomocą naszych DK1 i wcześniejszych prototypowych systemów, umożliwiając klientom bezpośredni zakup DK2 i rozpoczęcie wdrażania technologii HaptX na dużą skalę w ich organizacjach ”.

Częścią rozwoju rękawic, jest także zmniejszanie ich rozmiarów. Wcześniej kompresor powietrza, który zasilał  pneumatyczne „haptyki”, ważył prawie 82kg. Aktualnie udało się zmniejszyć jego rozmiar do takiego poziomu, że można go nosić na plecach w postaci plecaka. „Spodziewamy się, że większość, jeśli nie wszyscy, będą używać naszych rękawic w trybie pokojowym, to znaczy przy użyciu kompresora znajdującego się na plecach. Pozwoli to na lepszą mobilność i imersję.”


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *