Platforma Spatial otwiera biura AR!

Platforma coworkingowa Social VR Spatial odnotowała w tym roku ogromny wzrost wykorzystania w wyniku trwającej pandemii COVID-19. Tylko w 2020 roku platforma gościła ponad pół miliona wirtualnych spotkań. Wielokrotnie nagradzana aplikacja umożliwia zespołom współpracę w trójwymiarowej przestrzeni roboczej ożywionej przy użyciu technologii VR. Tutaj pracownicy mogą wchodzić ze sobą w interakcję za pomocą realistycznych awatarów, robić notatki, importować niestandardowe modele 3D i dokumenty oraz przeszukiwać Internet w poszukiwaniu dodatkowych inspiracji i referencji.

Wielkie zmiany w konferencjach VR

W tym tygodniu firma wprowadziła na platformę obsługę mobilnej rzeczywistości rozszerzonej, umożliwiając członkom zespołu uczestniczenie w wirtualnych spotkaniach na kompatybilnym urządzeniu z systemem iOS lub Android. Oficjalna aplikacja towarzysząca Spatial zapewnia dostęp do projekcji rzeczywistości rozszerzonej Twoich wirtualnych spotkań, a także współpracowników, niezależnie od tego, czy korzystają z komputera, czy VR / AR. Automatyczne przełączanie kamer pozwala lepiej widzieć, kto mówi na mniejszych ekranach smartfonów. Aplikacja zawiera również mobilny interfejs użytkownika, a także możliwość pobierania obrazów, filmów i dokumentów.

„To ogromny krok w kierunku obliczeń przestrzennych i umocnienia naszej pozycji lidera jako wiodącego obecnie na rynku narzędzia do współpracy AR / VR” – powiedział w oficjalnym komunikacie Anand Agarawala, współzałożyciel i dyrektor generalny Spatial. „Wcześniej tylko osoby z zestawem mogły doświadczyć prawdziwej magii Spatial, ale chcieliśmy, aby każdy mógł z niej skorzystać. Teraz wystarczy podnieść telefon i po raz pierwszy w historii stać się aktywną częścią dowolnego wirtualnego spotkania i zobaczyć w swoim salonie realistyczne awatary współpracowników lub przyjaciół ”.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *