Google Poly odchodzi z rynku VR

Twórcy treści VR obudzili się dziś szokującym e-mailem od Google, w którym poinformowano, że firma wyłączy platformę do udostępniania modeli 3D Google Poly. W przypadku twórców VR, takich jak Rosie Summers, Poly odegrała kluczową rolę w jej niesamowitej pracy Tilt Brush.

Wiadomość e-mail zawiera informację, że Google wyłączy Poly 30 czerwca 2021 r. I zakończy możliwość przesyłania modeli 3D na platformę od 30 kwietnia 2021 r. Użytkownicy Poly są informowani, że powinni pobrać całą swoją bibliotekę 3D przed data wyłączenia. Jeśli tego nie zrobisz, możesz stracić całą swoją pracę.

W ostatnim tweecie Summers opublikowała e-mail, który otrzymała od Google, stwierdzając: „To jest TAKIE ZŁE. Opieram się na tej platformie TAK bardzo w mojej pracy, że jest to ważny sposób udostępniania vr klientom i znajomym, którzy nie mają HMD !! ”

Kiedy powstało Google Poly?

Google Poly wystartowało w listopadzie 2017 roku i szybko zostało przyjęte przez twórców treści VR, twórców gier, nauczycieli, studentów i artystów na całym świecie jako sposób na udostępnianie grafiki 3D. Poly oferuje również ogromną bibliotekę zawierającą tysiące bezpłatnych obiektów 3D, które można pobrać i wykorzystać do różnych aplikacji VR i AR.

„Zamknięcie Poly tak bardzo na mnie wpływa” – powiedział Summers podczas rozmowy z VRScout. „Poly to coś więcej niż zwykła platforma, chociaż jedynym elementem społecznościowym jest przycisk„ Lubię to ”, czujesz się jak w społeczności. Po prostu przewijaj i inspiruj się setkami obrazów z pochylanym pędzlem, autorstwa setek utalentowanych artystów…. To szczególne miejsce i wiadomości te mnie załamują. Najczęściej używam Poly do udostępniania mojej pracy klientom lub społeczności. Nie każdy klient, z którym pracuję, ma zestaw, więc jest to świetny sposób na szybkie i łatwe udostępnianie iteracji. W przypadku szybkiego prototypowania było to niezbędne, aby ładnie i szybko ładować zasoby do silników gier. Wiem, że ta technika była również niezbędna podczas pokazów na fali ”.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *