Ciekawe gry wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość

Rozwój technologii idzie w parze z rozwojem gier, stąd też rozszerzona rzeczywistość szybko stała się popularna w środowisku graczy. Producenci natomiast nieustannie toczą boje o to, kto zgarnie największą część tego rynku dla siebie. Na fali popularności powstało wiele tytułów, lecz tylko nieliczne spotkały się ze sporą aprobatą. Nie zmienia to jednak faktu, że te kilka perełek pokochały miliony osób i miały one spory wpływ na cały rozwój AR.

Pokemon GO

Ta gra wywarła (i nadal wywiera) spore poruszenie na całym świecie. W tej grze gracze nie trafiają jednak do żadnego z regionów, w których trzeba łapać małe, lecz potężne stworki. Całe uniwersum trafia bowiem do nas! Do naszego otoczenia, domów, parków i ulic. Była to zarazem jedna z pierwszych produkcji AR, która zyskała tak ogromną popularność. Jak grzyby po deszczu powstawały liczne gry, które próbowały naśladować Pokemon GO. Żadnej jednak nie udało się powtórzyć sukcesu produkcji studia Niantic.

The Walking Dead: Our World

Strzelanie do zombie w rozszerzonej rzeczywistości? Czemu nie! Właśnie na taki pomysł wpadło Telltale Games, tworząc grę w znanym każdemu uniwersum. Możemy mierzyć się z przeciwnikami samotnie lub dołączyć do swoich przyjaciół, by czerpać jeszcze większą radość z rywalizacji. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów. Do naszej dyspozycji są różne bronie, począwszy od pistoletów, kończąc na karabinach snajperskich.

Knightfall AR

Sporo osób może kojarzyć serial Templariusze, na którego motywach powstała ta gra. Naszym celem jest obrona Akki, czyli miasta, w którym znajduje się Święty Graal przed licznymi najeźdźcami. Mapę możemy umieścić w wybranym przez nas miejscu – na dywanie, stole, czy gdziekolwiek nam się podoba. Do naszej dyspozycji trafił też zaawansowany tryb fotograficzny, dzięki któremu można skalować postacie, dodawać animacje i robić zdjęcia, a następnie udostępniać je znajomym lub na naszych stronach społecznościowych.

AR Solar System

Ta aplikacja może się okazać bardzo ciekawa, szczególnie na nudne wieczory. Do naszej dyspozycji trafiają bowiem wszystkie planety z Układu Słonecznego, a także różne gwiazdy i konstelacje. Planety możemy przeglądać od dowolnej strony, gdyż są one wygenerowane w trójwymiarze, na podstawie wielu zdjęć satelitarnych. Możemy zatem zobaczyć z bliska Ziemię, Marsa, czy Jowisza. Warto również wspomnieć, że aplikacja pokaże orbity planet oraz czas, który jest im potrzebny do pełnego okrążenia wokół Słońca. To jednak nie wszystkie dostępne funkcje, a resztę musicie sprawdzić sami!

Monster Park AR

Ciekawi was wygląd oraz rozmiar dinozaurów? Jesteście ciekawi jak gigantyczne były te stworzenia? Z odpowiedziami na te i znacznie więcej pytań przychodzi Monster Park AR, który przybliży nam realia prehistorycznego świata. Ponadto aplikacja symuluje warczenie tych stworzeń, a my możemy obserwować ich ruchy, zmieniać kolor i strukturę skóry.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *