Konferencje w świecie VR, bez kasku VR? Teraz to możliwe!

Spatial to startup, który umożliwia ludziom spotkania poprzez rozszerzoną lub wirtualną rzeczywistość. Jest trochę podobny do nieistniejących już Facebook Spaces, z wyjątkiem tego, że ma znacznie szersze wsparcie. Możesz używać zestawów słuchawkowych VR lub rzeczywistości mieszanej różnych marek – od Microsoft HoloLens i Nreal Light po Oculus Quest – jako urządzeń do spotkań w wirtualnych przestrzeniach.

Jak dotąd, doświadczenie wymagało od wszystkich podłączenia się do zestawu VR, aby dołączyć do spotkania. Jednak dzisiaj Spatial ogłasza, że uruchamia obsługę przeglądarek internetowych na komputerach stacjonarnych, Androidzie i iOS. Dodatkowo platforma jest teraz całkowicie bezpłatna i otwarta dla wszystkich.

„Z powodu Covidu mieliśmy naprawdę duże zapotrzebowanie – około 1000% wzrost”, powiedziała Anand Agarawala, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Spatial w pięknym wirtualnym pokoju wypełnionym światłem słonecznym i otoczonym górami. „Zoom nie jest dobrym zamiennikiem przebywania w biurze z innymi ludźmi, podczas gdy coś takiego jak VR zapewnia wysoki poziom obecności i personifikacji”.

Kot miał dostęp do tej technologii?

Do tej pory rozwijająca się firma była usługą wyłącznie dla przedsiębiorstw, z klientami od Mattel po Pfizer. Miał on służyć jako sposób na połączenie osób w biurach ze zdalnymi członkami zespołu na całym świecie, ale praca zdalna znacznie przyspieszyła z powodu pandemii koronawirusa.

Jacob Loewenstein, szef firmy, mówi, że głównym sposobem użycia Spatial była współpraca przy projektowaniu 3D. Firmy takie jak Mattel mają projektantów, którzy przenoszą swoje dzieła do wirtualnych sal konferencyjnych i powtarzają je w naturalnym środowisku współpracy. Następnie projektanci ściągają zespół z Chin, aby zaprezentować gotowy produkt jako render 3D, aby porównać ich prace i zaproponować zmiany. Ten rodzaj wirtualnej współpracy nie tylko pozwala ludziom pracować ze wszystkich części świata, ale także eliminuje konieczność latania do biur tylko po to, aby fizycznie zobaczyć rozwój produktu.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *